• ירושלים: בית השנהב (בניין B), רח' בית הדפוס 12
  • תל אביב: מגדלי הארבעה 30, בניין דרומי (קומה 9)

לתיאום פגישה ראשונית: 03-7419190

ניהול תביעת רשלנות רפואית

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, היא הליך משפטי מורכב והצלחתה של תביעה כזו, תלויה רבות במומחיותו וניסיונו המקצועי, של עורך הדין המטפל בתיק. לכן, בכל מקרה של קבלת טיפול רפואי רשלני, יש לפנות למשרד עורכי דין, המתמחה ברשלנות רפואית ושזהו תחום עיסוקו המרכזי.

הגשת תביעה ברשלנות רפואית כרוכה מטבעה בציפיות גבוהות הן לתובע בכוח והן לפרקליט. בעידן האינטרנט בו כל משרד העוסק בנזיקין מפרסם עצמו כמומחה בתביעות רשלנות רפואית תוך הבטחת סכומי פיצויים שאין להם כיסוי, מוצע לנפגעים לברור היטב את המשרד אליו הם פונים על מנת למנוע אכזבה בסוף התהליך.

חוסר הודאות של העובדות והפרשנות הרפואית אשר תינתן לאותה מסכת עובדתית עלולה לשנות את תמונת סיכויי ההצלחה מהקצה אל הקצה.  תפקידו של הפרקליט הוא להקטין ציפיות. כל התנהגות אחרת מצידו של הפרקליט עלולה להשיג תוצאה מאכזבת ומפח נפש הדדי. יש לזכור שטעות בניהול תביעת רשלנות רפואית עלולה לגרום נזק ללקוח בלתי הפיך.

הצעד הראשון בתהליך הגשת תביעה, הוא פגישת ייעוץ בין הנפגע לבין עורך הדין יונתן דייויס. ככל שיש בידי הנפגע, מסמכים רפואיים, רצוי להביאם לפגישה, על מנת שעורך הדין יוכל לקבל תמונת מצב מלאה יותר. במהלך הפגישה יוסבר לנפגע אודות הליך הגשת תביעה ועורך הדין דייויס יעריך את סיכויי הצלחת התביעה.

אודות משרד עו"ד דיויס ושות'

משרד עורכי דין דייויס ושות' מנוהל על ידי עורך דין יונתן דייויס, חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 1984. עורך דין דייויס מתמחה בניהול תביעות נזיקין, עורך ראשי של כתב העת "רפואה ומשפט", מרצה ומחבר ספרים ומאמרים רבים בתחום הרפואה והמשפט. 

למשרד עורכי הדין דייויס ושות' סניף ראשי בירושלים וסניף נוסף בתל אביב.

הסניף בירושלים שוכן במתחם בית המשפט לענייני משפחה ובית המשפט לתעבורה בגבעת שאול בירושלים. הסניף בתל אביב שוכן בקומה ה-14 של מגדל נצבא (ליד משרדי המוסד לביטוח לאומי).  המשרד הוקם בשנת 1995 ע"י עורך הדין דייויס ומעסיק היום 6 עורכי דין. המשרד עוסק בעיקר בתחום המשפט הרפואי ומתמחה בתביעות רשלנות רפואית, נזיקין וביטוח. כמו"כ מתמחה המשרד בתביעות נגד משרד הביטחון וביטוח לאומי עם התמחות מיוחדת בשיבוב וסוברוגציה.

צוות המשרדים עוסק בעיקר בתחום המשפט הרפואי. המשרד מטפל בייצוג נפגעים מול רשויות המדינה (צה"ל, ביטוח לאומי) מול מוסדות רפואיים (קופות חולים, בתי חולים) מול גופים פרטיים (מכונים, רופאים, רואי חשבון, סוכני ביטוח) בתביעות אחריות מקצועית, נזיקין, דיני ביטוח, משפט רפואי, תביעות רשלנות רפואית ובהופעות בתחום המשפט האזרחי. כמו כן המשרד נותן ייעוץ בתחומי המשפט בביו אתיקה, ביוטכנולוגיה ואתיקה רפואית והיה מעורב בהכרעות שיפוטיות תקדימיות. המשרד מעניק ייעוץ בתחומי עיסוקו גם למשרדי עורכי דין אחרים, ומייצג את המוסד לביטוח לאומי בתביעות שיבוב מול חב' ביטוח.

השלב הבא – איסוף תיעוד רפואי

תחילת טיפול משפטי בענין תביעות רשלנות רפואית הוא באיסוף ותיעוד כל החומר הרפואי מהמוסד הרפואי בו טופלת. לחצו על הכפתור הבא למעבר לשלב הבא בתהליך הגשת תביעת רשלנות רפואית.

שלב 2 - איסוף תיעוד רפואי