• ירושלים: בית השנהב (בניין B), רח' בית הדפוס 12
  • תל אביב: מגדלי הארבעה 30, בניין דרומי (קומה 9)

לתיאום פגישה ראשונית: 03-7419190

רשלנות רפואית באבחון סרטן

משרד עורכי דין דייויס עוסק בתביעות רשלנות רפואית באבחון וטיפול במחלת הסרטן למעלה מ-30 שנה, ומציע פגישת ייעוץ ללא התחייבות, לצורך בחינת המקרה באופן פרטני. הפגישה מתקיימת עם עו"ד יונתן דייויס, מנהל המשרד, המייצג נפגעי רשלנות רפואית ומרצה בנושא משנת 1985.

מהי מחלת הסרטן?

מחלת הסרטן היא שם כללי למחלות שונות בהן מתרחשת חלוקה מהירה ולא מבוקרת של תאים בגוף, אשר בהצטברותם יוצרים גידול ממאיר המתפשט ופולש לרקמות תאים שבסביבתו, למערכת הלימפה או לזרם הדם ושולח גרורות לחלקים רחוקים יותר בגוף. כאמור, מדובר במגוון של מחלות, המורכבות בלמעלה מ-100 סוגים שונים, שהגורמים להן שונים, התפתחותן שונה, ואברי המטרה שלהן שונים (שד, צוואר הרחם, קיבה, לבלב, ריאות, בלוטת התריס ועוד).

מחלות הסרטן הנפוצות ביותר הן סרטן שד אצל נשים (קיים גם אצל גברים), סרטן הערמונית (פרוסטטה), סרטן הריאות, סרטן המעי הגס, סרטן בלוטות הלימפה וסרטן העור (מלנומה), אך קיימים עוד סוגים רבים.

חשיבותו של אבחון מוקדם

אבחון סרטן בסוגיו השונים כבר בתחילת המחלה או בשלביה המוקדמים, מאפשר להאריך את תוחלת החיים של החולים בה, לייעל את הטיפול ואף לקצרו ולהקל על תופעות הלוואי של המחלה באמצעות טיפולים ותרופות חדשות ויעילות, ויש להזכיר גם אפשרות לטיפול קל יותר ופחות אגרסיבי כאשר הגילוי הוא מוקדם.

חשיבותו של איסוף יסודי ומוקדם של המידע הרפואי

הן החולים והן הרופאים מקווים ופועלים למען מטרה אחת – הבראה מלאה. אבל, לצערנו, כשמדובר ברופאים, אנשי מעבדה, טכנאי רנטגן ואנשי צוות רפואי אחרים מתרחשות לעתים תקלות וטעויות אשר השלכותיהן יכולות להיות קריטיות לחולה.

רשלנות באבחון ובטיפול במחלה, במעשה או במחדל (לרבות מסקנה שמדובר בסרטן כשבעצם אין הדבר כך), עשויה להתרחש בכל שלב, לרבות במפגש הראשון עם הרופא, אליו מגיעים עם תיאור הכאבים והתופעות המדאיגות. לכן נדרשת מהחולה ערנות כבר בהתחלה, ויש לתעד כל מפגש עם גורם רפואי, מה נאמר בו, איזה טיפול ניתן, תרופות ובדיקות(דם, שתן, PSA, ממוגרפיה,CT, MRI, צילומים, מיפוי עצמות, ביופסיה, בדיקה גנטית ועוד) הפניות לרופא מקצועי (המטולוג, כירורג שד, רופא נשים ועוד), אשפוז וכדומה.

ככל שהתיעוד נעשה בסמוך לאירוע הוא מדויק ואמין יותר ויכול לסייע באופן הטוב ביותר להבנת המקרה ולאבחון רשלנות רפואית, אם הייתה כזאת בשלב כלשהו של הטיפול. התיעוד המפורט הוא הבסיס עליו יסתמך עורך הדין כדי להוכיח קיומה של רשלנות רפואית כאשר יגיע המקרה לבית המשפט או למוסד לביטוח לאומי, והוא גם הבסיס לקבלת חוות דעת רפואיות ע"י מומחה רפואי, שתתמוכנה בטענות שעניינן אבחון שגוי או קבלת טיפול רפואי בלתי ראוי ואשר בעטיים נגרמו לחולה עגמת נפש, כאב וסבל (כולל מוות) ואף נזקים כספיים משמעותיים יותר או פחות.

מכל מקום, ההוכחה של רשלנות רפואית אינה פשוטה ונדרשים לכך ניסיון רב בתחום, מיומנות, מקצועיות והתמדה שיתווספו למסמכים הרפואיים.

תביעת בגין רשלנות רפואית וקבלת פיצויים

טיפול ואבחון רשלני (לרבות העדר אבחון, אבחון מאוחר, העדר אבחון של גרורות, אבחון מוטעה של סוג הגידול, פענוח לקוי של ממצאי בדיקה, התעלמות מסיפור משפחתי, הסטוריה רפואית ומחלות תורשתיות) של מחלת הסרטן עלולים להשפיע משמעותית על סיכויי ההצלחה במיגור מחלת הסרטן ועל אבדן סיכויי ריפוי. מסיבות אלו, הוגשו על ידנו במהלך השנים תביעות רבות שעסקו בעילות של רשלנות רפואית בגילוי, טיפול ומעקב לקוי של מחלת הסרטן.

הוכחת רשלנות משמעה קבלת פיצויים כספיים לחולה עצמו ולעתים לבני המשפחה (הורים, אלמן/ה וילדים ואחרים) שיהא בהם כדי לסייע בחיי היומיום, בין לרכישת תרופות יקרות שלא תמיד מצויות בסל הבריאות, טיפולים פיזיותרפיים ואחרים שיש בהם כדי להקל ובין מכדי לאפשר קיום סביר וראוי בעיקר כאשר נפגעו מקורות ההכנסה.

ייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית באבחון / טיפול מחלת הסרטן

צוות משרדנו, המונה עורכי דין רבים, בראשות עו"ד יונתן דייויס, עוסק למעלה מ-30 שנה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית במקרים של מחלת הסרטן על סוגיה ושלביה השונים והוא בעל הצלחות רבות בתחום. אנו מציעים ייעוץ ראשוני לבדיקת המקרה באופן פרטני. לצורך כך יש לתאם פגישה ולהגיע אליה מצוידים בכל המסמכים והרשומות הרפואיות. וזאת יש לזכור – נטל ההוכחה במקרה שנטענת רשלנות רפואית הוא מורכב ולכן כל פיסת מידע חשובה כמו גם הפנייה למי שהינו בעל ניסיון רב בתחום.