• ירושלים: בית השנהב (בניין B), רח' בית הדפוס 12
  • תל אביב: מגדלי הארבעה 30, בניין דרומי (קומה 9)

לתיאום פגישה ראשונית: 03-7419190

רשלנות רפואית בבתי חולים

משרד עורכי דין דייויס ושות' עוסק למעלה מ-30 שנה בתביעות רשלנות רפואית. המשרד מציע למי שניזוק עקב רשלנות רפואית בבית חולים פגישת ייעוץ ללא התחייבות, לצורך בחינת המקרה באופן פרטני. הפגישה מתקיימת עם עו"ד יונתן דייויס, מנהל המשרד, המייצג בתביעות רשלנות רפואית ומרצה בנושא מאז שנת 1985.

בתי החולים בישראל

מערכת בתי החולים בישראל בנויה משלוש קטגוריות: בתי חולים ממשלתיים (למשל, איכילוב, רמב"ם, תל השומר, אסף הרופא), בתי חולים של קופות החולים (למשל, בית חולים כרמל, בילינסון, שניידר, סורוקה) ובתי חולים פרטיים (למשל, הרצליה מדיקל סנטר, אסותא, אלישע, הדסה, שערי צדק).

בתי החולים כולם עובדים תחת לחץ ובעומס כבד. מצב זה, אליו מצטרפת באופן בלתי נמנע עייפות הצוות הרפואי וכן סיבות נוספות כגון: מיומנות הצוות הרפואי, חוסר מידע לגבי ההיסטוריה הרפואית של המטופל ואי בירורה כנדרש, אבחון שגוי – עשוי להוביל להחמרה במצב הרפואי של החולה ולא להטבה, כפי המצופה והראוי. הכיצד? לדוגמא, לחץ ועייפות הם גורמים משמעותיים בקבלת החלטות מוטעות ואבחנות שגויות ובעקבותיהן מתן טיפול רפואי בלתי מתאים.

תביעות רשלנות רפואית כנגד בתי החולים

רשלנות רפואית בבית חולים אינה קלה להוכחה בייחוד כשנדרש גם להוכיח קשר סיבתי בינה לבין קרות הנזק. לכן, במקרים בהם נגרם נזק, חשוב לשמור את כל המסמכים והרשומות הרפואיות בעניינו של החולה ולרשום (החולה ומלוויו) את כל מה שנאמר לו ובכלל זה כל הבדיקות שבוצעו בעניינו. וכמובן חשוב מאד – להתייעץ סמוך ככל האפשר לאירוע עם עורכי דין מיומנים, מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום אם עולה ולו חשד קל לרשלנות רפואית.

דוגמא לתביעה שהוגש נגד בית חולים בשל רשלנות רפואית

בית החולים יפצה הורים עקב רשלנותו בטיפול בתינוקת שהשתהה בהעברתה למחלקת טיפול נמרץ ילדים. בית המשפט המחוזי נתן תוקף של פסק דין להסדר פשרה לפיו ישלם בית החולים פיצויים בסך 3,950,000 ₪ לתינוקת שסבלה ממדדי חמצת בדם שירדו מתחת לערכי 7.12 PH. המשך קריאה

מקרי תביעה רבים כנגד בתי חולים עוסקים בנושאים מגוונים, כגון: אבחון מומים מולדים, בדיקות גנטיות ושיקול דעת מוטעה במהלך לידה, רשלנות במהלך ביצוע ניתוח, אי מתן הסכמה מדעת של החולה לטיפול שניתן לו בבית החולים, טעות במתן תרופות, אבחון לקוי ומקרים מצערים נוספים.

התיישנות תביעת רשלנות רפואית

תקופת ההתיישנות של תביעה עקב רשלנות רפואית היא שבע שנים הנספרים מהיום בו נוצרה עילת התביעה וניתן הטיפול הרפואי הרשלני שגרם לנזק. עם זאת, במקרה בו הנזק מתגלה מאוחר יותר ולא סמוך לטפול הרשלני התביעה תתיישן שבע שנים מהיום בו נתגלה הנזק ובלבד שלא חלפו עשר שנים מהיום בו ניתן הטיפול שגרם לנזק.

ייעוץ וטיפול במקרה של טיפול רפואי רשלני של בית חולים

כפי שהוסבר, קיימת חשיבות רבה בקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מעורכי דין בעלי ניסיון רב בתחום הרשלנות הרפואית, הן מפני שתביעות כאלה הן לעתים מורכבות ויש להגיש תביעה כנגד מספר גורמים שנטלו חלק בטיפול בחולה בהקשר לנזק אשר בגללו מוגשת התביעה, והן עקב הצורך לקבל במקרים כאלה חוות דעת של רופאים וגורמים רפואיים נוספים. הידע של עורכי הדין בתחום כמו גם הניסיון המצטבר בתביעות רשלנות רפואית נגד בתי חולים הם בעלי חשיבות רבה אם רוצים להצליח בתביעה ולקבל פיצוי על הנזק שנגרם.

למשרדנו ניסיון מוכח בניהול תביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים.

אתם מוזמנים ליצור קשר טלפוני לקבלת ייעוץ ראשוני לא מחייב, ולהגיע לפגישת ייעוץ בכדי לבדוק המקרה הספציפי שלכם. רצוי להגיע לפגישה עם כל המסמכים והרשומות הרפואיות, וקרוב ככל הניתן להתרחשות הנזק לגביו מבקשים להגיש את התביעה.