• ירושלים: בית השנהב (בניין B), רח' בית הדפוס 12
  • תל אביב: מגדלי הארבעה 30, בניין דרומי (קומה 9)

לתיאום פגישה ראשונית: 03-7419190

תאונות דרכים

מאות אנשים נפגעים מידי שנה בתאונות דרכים שהפכה למכת מדינה. הזכויות המשפטיות לנזקים שנגרמו לנפגעים כתוצאה מתאונת דרכים מוסדרות בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה – 1975 (חוק הפלת"ד) הקובע הסדר של פיצוי ללא אשם למי שנפגע בתאונה בכפוף לכך שהחזיק רשיון נהיגה ותעודת ביטוח חובה. 

במקרים בהם הנפגע לא יכול לתבוע את חברת הביטוח (תאונת פגע וברח או נפגע שנסע ברכב של נהג חסר ביטוח) הזכאות לפיצויים תהייה על ידי קרנית – קרן פיצויים שהקימה המדינה ע"פ חוק הפלת"ד.

נפגע שטוען שנגרם לו נזק גוף כתוצאה מתאונת דרכים יכול לממש את זכותו לפיצויים בכמה דרכים. האחת פניה ישירה לחב' הביטוח והסדר פיצויים מחוץ לכותלי בית המשפט ככל שהנפגע סבור כי נגרם לו נזק משמעותי מומלץ לפנות בתביעה לבי המשפט באמצעו עורך דין.

ע"פ הפרוצדורה הקיימת ביהמ"ש ימנה מומחה רפואי בתחום הרלבנטי לפגיעה אשר יבדוק את הנפגע  ויעריך את אחוזי הנכות שנגרמו לו מהתאונה.

ככל שמדובר בתאונה שארעה במהלך העבודה או בדרך לעבודה, רשאי הנפגע להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי  אשר יעמיד אותו לבדיקה בפני ועדה רפואית אשר תקבע את הנכות הרפואית של הנפגע.

קביעת הועדה הרפואית במוסד לביטוח לאומי (מל"ל) היא מחייבת ככל שבית המשפט לא מינה מומחה רפואי. מוצע להתייעץ עם עורך דין לגבי המועד בו יש להגיש התביעה למל"ל ו/או הבקשה למינוי מומחים מטעם ביהמ"ש.

לעניין זה יש חשיבות רבה והוא עשוי להשפיע על גובה הפיצוי מקום שקביעות המל"ל בדרך כלל נמוכות מקביעות של מומחה בית המשפט בלתי תלוי אך לא תמיד. הכול תלוי בנסיבות המקרה הספציפי.

ייצוג נפגעי גוף בתאונות דרכים

משרדנו מייצג נפגעי גוף בתאונות דרכים. המומחיות והניסיון של המשרד הובילו את המשרד לעסוק בנפגעי תאונות דרכים מורכבות והתמחות בנפגעים שתאונת הדרכים סיבכה את מצבם  הרפואי כך למשל מייצג המשרד נפגע תאונת דרכים אשר חלו במחלת הפיברומיאלגיה המכונה "דאבת שרירים". מדובר במחלה הפורצת בעקבות סטרס, דחק נפשי וטראומה שתאונת הדרכים היא אחת מהן.

הסימפטומים של הפיברומיאלגיה הן כאבים מפושטים בכל הגוף הפורצים זמן רב אחרי התאונה עם ובלי קשר לנזקים שנגרמו בתאונה. כלומר גם  תאונת דרכים קלה של "צליפת שוט" או נזק קל אחר יכול לגרום לטראומה ולהחמרת המחלה הפוגעת במערכת החיסונית.

למחלת הפיברומיאלגיה מאפיינים רבים כגון עייפות, חולשה, הפרעות שינה, כאבי ראש, ירידה בקשב ובזיכרון מצבי רוח עד כדי דכאון.

משרדנו מייצג נפגעי פיברומיאלגיה וזכה בשתי תביעות.

לצפייה בפסקי הדין של המשרד לחצו כאן

בעניין אוהד יפת נ' כלל חב' לביטוח בע"מ שניתן בביהמ"ש המחוזי בתל-אביב. מדובר במקרה של איש הייטק שנפגע קלות בתאונת דרכים אך המשיך לעבוד כרגיל, מספר חודשים לאחר התאונה החל לחוש תופעות של חולשה וכאבים מפושטים עד שאובחן במחלת הפיברומיאלגיה .

חב' הביטוח כפרה באחריות ובקשר הסיבתי לתאונה ולאחר התדיינות ממושכת הכיר ביהמ"ש המחוזי בתל-אביב בקשר הסיבתי וחייב את הנתבעת לשלם פיצויים משמעותיים לתובע.

התיק הועבר למשרדנו לאחר שהטיפול החל על ידי משרד אחר, לאחר התדיינות בביהמ"ש השלום אליו הוגשה התביעה הצליח משרדנו למנף את התביעה ולהעבירו לביהמ"ש המחוזי.

לפסקי דין אחרים בהם ייצג המשרד נפגעי תאונות דרכים