• ירושלים: בית השנהב (בניין B), רח' בית הדפוס 12
  • תל אביב: מגדלי הארבעה 30, בניין דרומי (קומה 9)

לתיאום פגישה ראשונית: 03-7419190

חדשות ועדכונים

תביעה: "ביקורת עמיתים זדונית" גרמה למותו ברשלנות של ד"ר מילגלטר

תביעה חדשנית שעניינה "ביקורת עמיתים זדונית" שגרמה למותו ברשלנות של ד"ר מילגלטר

משרדנו מייצג את עזבון המנוח אלי מילגלטר ז"ל בתביעת נזיקין בת.א 4871-11-17 (מחוזי- ירושלים) נ' הסתדרות מדיצינית הדסה בעילת תביעה חדשנית שעניינה " ביקורת עמיתים זדונית" שגרמה למותו ברשלנות של ד"ר מילגלטר אשר עבד במשך 37 בבית החולים,

בכנס של האגודה האמריקאית למשפט רפואי (ACLM) שהתקיים לאחרונה בצ'רלסטון דרום קרולינה הציג עו"ד יונתן דייויס את המצב המשפטי הנוהג בישראל (לצפייה במצגת).

הנושא של ביקורת עמיתים זדונית (SHAM PEER REVIEW) מוכר וידוע בארה"ב מזה 30 שנה, ובעקבות מספר מקרים של SPR התערב הקונגרס האמריקאי ושינה את החוק המעניק חסינות מוחלטת לרופאים תוך שהוא מסייג התנהגות חסרת תום לב אשר נעשתה מתוך "ביקורת עמיתים זדונית".

לסקירת המצב המשפטי בארה"ב ר' פסק הדין התקדימי של ביהמ"ש העליון בארה"ב בעניין פטריק נ' בורג'ט והתפתחות החקיקה והפסיקה שבאו בעקבותיו

https://supreme.justia.com/cases/federal/us/486/94/

https://copelandlaw.wordpress.com/2013/08/21/243/

פרטים על המשפט התקדימי בעניין מילגלטר והפעילות החקיקתית שעושה גב' אביבה מילגלטר ממשיכת דרכו לשינוי התרבות של שמירה על בטיחות המטופלים בישראל יפורסמו בהמשך.

בתאריך 15/3/18 יתקיים יום עיון במכללה האקדמית נתניה בנושא התעמרות בעבודה והשלכותיה.

לתכנית יום העיון ולרישום לחץ כאן http://www.nihul.org/conferences/

במסגרת הכנס של ה ACLM התקיים טקס השקה של פרס ע"ש פרופ' מיכאל דייויס אשר הקים והיה מנהלו הראשון של ביה"ס לבריאות הציבור בביה"ח הדסה וכן מנהלו הראשון של מכון ברוקדייל מטעם הגוינט. הפרס יוענק במסגרת הקונגרס העולמי לרפואה ומשפט (WAML ) אשר יתקיים בחודש ספטמבר השנה בתל אביב.