• ירושלים: בית השנהב (בניין B), רח' בית הדפוס 12
  • תל אביב: מגדלי הארבעה 30, בניין דרומי (קומה 9)

לתיאום פגישה ראשונית: 03-7419190

חדשות ועדכונים

תינוקת נולדה עיוורת בשל מום גנטי שלא נתגלה במעקב הריון

רופא יפצה הורים לתינוקת שנולדה עיוורת על רקע  מום גנטי שלא נתגלה במעקב הריון

בית המשפט המחוזי נתן תוקף של פסק דין להסדר הפשרה לפיו ישלם הנתבע 2,100,000 ₪. עקב ניהול כושל של מעקב הריון, בו לא נתגלה מום גנטי (קולובומה) על אף שילדתם הבכורה נולדה עם אותו מום.

משרדנו ייצג את ההורים בתביעה בעילה של "הולדה בעוולה" שהגישו ההורים נגד הרופא.

לאחר איסוף החומרים הרפואיים ובדיקתם באמצעות חוות דעת של רופאים מומחים בתחומים השונים: האולטרסאונד, הגניקולוגיה, הגנטיקה ורפואת העיניים, ולאור הממצאים שעלו בחוות דעת מומחים הוחלט להגיש תביעת רשלנות רפואית שמדובר בתביעה של הורי קטינה שנולדה בבית חולים בלינסון עם קולובומה דו צדדית אשר אובחנה מיד עם לידתה. זאת לאחר שבתם הבכורה נולדה עם קולובומה חד עינית ולכן ההורים פנו למעקב הריון באופן פרטי על מנת לשלול את האפשרות שהעובר נושא ליקוי דומה.

הורי הקטינה ביקשו מהרופא לבצע את כל הבדיקות האפשריות וזו על מנת למנוע את המום ממנה סובלת בתם הבכורה. הרופא אשר ביצע את המעקב במרפאתו הפרטית אמנם עשה כמה בדיקות אולטרה-סאונד שמטרתן הייתה לאתר את המומים המולדים עמם נולדה הקטינה. אולם לא הפנה את התובעים לייעוץ גנטי ממוקד בשאלת מומי עיניים כמתחייב מההיסטוריה הרפואית המשפחתית.

בסקירות מערכות שבוצעו הודגמו ארובות העיניים ועדשות, אך לא בוצעו מדידות של העיניים. כך גם ההורים  לא יודעו כי ניתן לגלות המום בבדיקת MRI עוברי, יעוץ גנטי, או התייעצות עם מומחה עיניים, שהיו מגבירים את הסיכויים לגלות את המומים במעקב ההריון.

הקטינה מוגדרת כעיוורת ומחזיקה בתעודת עיוור, נמצאת במעקב נוירו-התפתחותי ופסיכולוגי, ומגיל שלוש שולבה הקטינה בגן רגיל ולאור מצבה נזקקה ותיזקק לסייעת צמודה ועזרה בלימודים במסגרת תגבור יום לימודי.

בסופו של יום הגיעו הצדדים לפשרה לפיה שולמו להורי הקטינה פיצויים בסך 2,100,000 ₪